środa, 23 grudnia 2015

Harajuku Fashion: Mori

Wreszcie pojawia się post~! Dzisiaj przyjrzymy się baśniowemu i leśnemu stylowi jakim jest mori. Postaram się go jak najlepiej opisać i omówić. Zapraszam do czytania~Co to i jak powstało?

Nazwa mori w języku japońskim znaczy las, na przedstawicielki tego stylu często używa się określenia mori girls co znaczy nic innego niż "leśne dziewczyny", "dziewczyny lasu". Pierwszy raz w gazetach czy internecie wzmianka o mori pojawia się w 2006 roku, jednak nie jest wiadome kiedy dokładnie zaczęły się pojawiać pierwsze wielbicielki mori.


Charakterystyka

Głównymi założeniami mori jest elegancja i wygoda. Nie trudno się domyśleć, że główną inspiracją jest las ale stylizacje mori są również inspirowane baśniami, legendami czy zwierzętami.
Przedstawicielki tego stylu uwielbiają antyki, rzeczy vintage, książki i robótki ręczne. Wiele z nich prowadzi "leśny" styl życia, to znaczy często przebywają w lasach, robią wiele zdjęć otaczającej ich naturze, własnoręcznie tworzą dodatki do swoich stylizacji, troszczą się o środowisko, mają niewiele, lub wcale, "zwyczajnych" ubrań.
Kolorystyka mori to odcienie beżu, brązu, biel, zgaszona zieleń, czasem szarości- wszystkie kolory ziemi. Nie należy łączyć ze sobą cięższych rzeczy np. swetrów z tymi zwiewnymi np. szyfonowymi sukienkami. Główna zasada to warstwy, z którymi osobiście łatwo sobie radzę, minimum 3-4 aby strój ładnie się komponował.Wskazówki

Aby zacząć mori wystarczy najpierw poszperać w pudłach ze starymi ubraniami w twojej piwnicy/strychu lub przejść się do lumpa.
❀ Postaw na delikatny makijaż. Zrezygnuj z mocnych kolorów na ustach, mocno podkreślonych brwi i grubszej kreski na oku.
❀ Mori to skromny styl, więc postaraj się zakrywać nogi za kolano i zakładać rajstopy.
❀ Najlepszymi butami do mori są oxfordy na płaskiej podeszwie oraz wszystkie z zaokrąglonymi czubkami w różnych odcieniach brązu/beżu.
❀ Wiele dodatków takich jak: wianki, broszki, opaski, spinki czy narzutki możesz wykonać sama.
❀ Istnieje polska grupa na facebooku- Mori & Natural Kei Poland- na której można zasięgnąć wiele porad od doświadczonych polskich mori ;w;
Moja własnoręcznie wykonana opaska ;w;


Moja stylizacja~

Selfie~


Stylizacja:
~tunika w kwiaty jest z drugiej ręki,
~sukienka od babci
~spódnica z lumpa
~narzutka była kiedyś spódnicą...
~opaska DIY
~ledwo widoczne buty z lumpa
~lekko widoczne skarpetki z chińskiego centrum
~wisiorek to kawałek sznurka i stary klucz
~koronkowa kamizelka z lumpa

___________________
To by było na tyle...  Jak wam się podoba notka, co sądzicie o mori? Następnym razem ciut przybliżę mało znane cult party kei ;w;
Cały czas zachęcam do zaglądania na Kayl's Stuff, bo tam pojawiają się zdjęcia i informacje o wiele szybciej niż na blogu ;w;
Do następnego:
~Kayl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz